• E-mail: info@rainwaterizmir.com
  • +90 232 241 22 46

Alkali Su Nedir? Alkali Suyun Faydaları ve Arıtma Cihazları

Asidik atıklar uzun vadede kanın yoğunluğunu artırır ve kan dolaşımını yavaşlatır. Hayati organlar artık yeterli miktarda besin ve oksijeni kolaylıkla alamaz olurlar. Bunun sonucunda geri dönüşü olmayan hastalıklar ortaya çıkabilir. Bu asit – alkali dengesinin asit lehine bozulmasından yani vücudun aşırı asidikleşmesinden ortaya çıkan bir durumdur. Asit lehine bozulan bu dengenin sağlanması için vücut dış yardıma ihtiyaç duyar. Bu dengenin ayarlanması için en doğal ürün alkali antioksidan sudur. Alkali antioksidan su sürekli ve yeterli bir şekilde tüketildiğinde insan vücudu bu tip asit birikmelerine maruz kalmaz.

Alkali Su Nedir?

Alkali su kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor gibi insan sağlığı için hayati önem taşıyan mineraller bakımından zengin olan sudur.

Alkali su mineral bakımından zengin olduğu için bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudun hücre seviyesinde yenilenmesine destek verir bu sayede vücudun genç, sağlıklı ve dinç kalmasına yardımcı olur.

Neden alkali su içmeliyiz?

  • Güçlü antioksidan özelliğe sahiptir.
  • Vücudun asit – alkali dengesini koruyarak hastalıkları engeller.
  • Yüksek alkali özellikte olduğu için vücudun enerjisini ve zindeliğini artırır.
  • Hücresel nemlendirme ve detoks sağlar.
  • Antioksidan etkisiyle vücuttaki asidik artıkları temizler.
  • Vücudun asiditesini azaltarak yağ depolanmasını minimuma indirir bu sayede kilo vermeye yardımcı olur.
  • Vücudun daima kendini yenilmesini, canlı kalmasını ve metabolizmanın sağlıklı çalışmasını sağlar.

Alkali su nasıl elde edilir?

Alkali suyun halk arasında limon ve karbonatla yapılabildiği düşünülür ama maalesef bu yöntemle alkali su yapmak mümkün değildir. Alkali su kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor gibi mineral bakımından zengin olan sudur. Suyun içine limon sıkılmasıyla ya da karbonat atılmasıyla maalesef bu gibi mineraller suyun içine eklenememektedir.

Alkali suyu elde etmenin en doğru yöntemi alkali filtrelerdir.

 

Alkali Filtre nedir?

Alkali filtre su arıtma sistemlerinde kullanılan bir filtre türüdür. İdeal bir arıtma sistemi; kötü koku, tat, rengi gideren, mikropları yok eden, ağır metalleri arıtan, klor ve kirecin sağlıklı bir biçimde arıtılmasını sağlayan, dengeli mineral yapısı sağlayan filtrelerden oluşan bir sistemdir.

Sağlıklı çalışan bir su arıtma cihazı suyun mineral değerini bozmadan arıtma işlemini gerçekleştirmesine dikkat etmek gerekir. Çünkü pH değeri düşük ve minerallerden yoksun bir su insan sağlığı için tehlikelidir.

Su arıtma sisteminin çok fazla filtreden oluşuyor olması suyu sağlıklı bir biçimde arıttığını göstermez. Önemli olan filtrelerin kalitesidir.

İdeal bir su arıtma cihazının sahip olması gereken özellikler ve belgeler vardır. Arıtma sistemlerinde kullanılan malzemelerin uluslararası kuruluşların (NSF, FDA, WQA) ve T.C. Sağlık Bakanlığının onayına sahip olması gerekmektedir. Kullanılan malzemelerin kanserojen madde üretmeyen malzemelerden yapılması insan sağlığını korumak için çok önemlidir.

En iyi su arıtma cihazını seçmeden önce, bakım maliyetini araştırmak önemlidir. Su arıtma cihazlarının sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde çalışması için bu cihazların düzenli olarak bakımı yapılmalıdır.  Sonuç olarak, seçtiğiniz su arıtma firmasının sağladığı satış sonrası hizmeti de iyi araştırılmalıdır. Mükemmel müşteri desteği sunan güvenilir bir su arıtma markasını tercih etmek memnuniyet açısından önemlidir.

Su arıtma cihazı araştırırken temel faktörleri bilmek sizi en iyi ve sağlıklı çalışan su arıtma cihazını bulmanıza yardımcı olacaktır.

İdeal su arıtma cihazınızı buldunuz diyelim.

Peki satış sonrası hizmet nasıl olmalıdır?

Su arıtma cihazının servis çalışanlarının işinde uzman kişiler olması önemli bir unsurdur. İnsan sağlığı için çok büyük önem taşıyan suyun, arıtılma işleminin işi bilmeyen, profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılması sağlıklı değildir. Bakım ve kurulumların yetkili servis tarafından yapılması önemlidir.

Ürün ve hizmet kalitesiyle, satış ve satış sonrası servis hizmetiyle dünyada ve ülkemizde öne çıkan, 500.000 üzerinde kullanıcıya sahip, Boeing, Siemens, Türk Hava Yolları gibi dünya devi firmaların çalıştığı Rainwater firmasının sağladığı hizmet hakkında bilgi almak veya bu hizmete sahip olmak için bize ulaşabilirsiniz.