• E-mail: info@rainwaterizmir.com
  • +90 232 241 22 46

Doğru Su Arıtma Cihazına Nasıl Ulaşırız?

Bir su arıtma cihazı almaya karar verdiğinizde ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürün için araştırma yaparken piyasada çok çeşitli marka ve model bulunduğundan aklınız karışabilir böylece su arıtma cihazınızı seçmekte zorlanabilirsiniz. Doğru su arıtma cihazını seçmek sizin, ailenizin ve çalışanlarınızın sağlığını korumak açısından önemlidir.

Su Arıtma Cihazı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Su arıtma cihazları sağlıklı ve temiz su elde etmek için kullanılır. Su arıtma cihazı tercih ederken dikkat edilmesi gereken pek çok kriter vardır. Piyasada çok sayıda su arıtma cihazı vardır. Sağlıklı bir arıtım yapmayan su arıtma cihazı sağlığınıza zarar verebilir.

Su arıtma cihazları uluslararası kuruluşlardan alınmış kalite belgelerine sahip olmalıdır. NSF, FDA, WQA, WHO ve SGS gibi belgeler genellikle bütün ülkeler tarafından kabul edilen kalite belgeleridir.  Arıtma cihazlarında kullanılan malzemelerin kalitesi, ürünün garantisi ve servis hizmetleri de kalite belgeleri kadar önemlidir. Uluslararası kalite belgesine sahip olmayan firmaların su arıtma cihazları suda bakteri üremesine, tat bozukluğuna ve kanserojen etkilere sebep olabilir, bunun sonucunda istenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilir.

Güvenilir satıcılardan su arıtma cihazınızı satın almak teknik servis desteği, periyodik bakım ve yedek parça temin etme açısından hayati önem taşır. Cihazınızla alakalı herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda karşınızda muhatap bulmakta zorlanmayacağınıza emin olunuz.

Su arıtma cihazları filtreleri sayesinde sudaki kaba tortuları, kloru ve organik maddeleri, ağır metalleri arıtır. İyi bir su arıtma cihazı bu filtrasyona ilaveten suyun minerale doymasını sağlayarak suyun pH’ını artırır. Suyun sağlıklı arıtılması kadar depolandığı yer de önemlidir. İyi bir arıtma cihazı paslanmaz bir çelik tanka sahip olmalıdır.

Su arıtma sistemlerimizi incelemek için TIKLAYINIZ.